نتایج جستجو برای عبارت :

خرقه

یک روز نوشتم که آن‌ها یک تکه از من بودند.
هر چه قدر هم بداخلاقی‌ها و یبس‌بودن‌هایم  را تحمل کنند و این طور بنظر بیایم باز هم به طرز عجیبی وقتی نبودنشان مطرح می‌شود یک تکه از قلبم کنده می‌شود.
یک روزی گفتند هر کسی ۱۵۰ نفر دارد که به آنها فکر می‌کند و من گفتم زیاد است. آن موقع نمی‌دانم چرا این را گفتم. من این طور نیستم. بیشتر از ۱۵۰ نفر هم دارم.
به گمانم از الان باید برم یه خرقه بخرم و بروم توی غار و هی دایره‌ی آدم‌هایم را محدود و محدودتر کنم ک
روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیرپیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر
در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغبر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر
ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرشدر غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر
چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باکآتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر
در سماع آی و ز سر خرقه برانداز و برقصور نه با گوشه رو و خرقه ما در سر گیر
صوف برکش ز سر و باده صافی درکشسیم در باز و به زر سیمبری در بر گیر
دوست گو یار شو و هر دو جهان دشمن باشبخت گو پش
روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیرپیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر
در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغبر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر
ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرشدر غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر
چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باکآتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر
در سماع آی و ز سر خرقه برانداز و برقصور نه با گوشه رو و خرقه ما در سر گیر
صوف برکش ز سر و باده صافی درکشسیم در باز و به زر سیمبری در بر گیر
دوست گو یار شو و هر دو جهان دشمن باشبخت گو پش
 قمه و قداره چطور از زیر خرقه دراویش بیرون آمد
 بازخوانی جنایت هولناک دراویش در گلستان هفتم

✍ به مناسبت سالگرد شهدای امنیت و بالاخص شهادت محمد حسین حدادیان در غائله گلستان هفتم، مروری داریم بر جزئیات آشوب آفرینی های دروایش فرقه نعمت الهیه در اواخر سال 96 که دستان ناپاک خود را به خون فرزندان این ملت آغشته نمودند.
ادامه مطلب
آمد به میان به جان آتشافروخته شد روان آتش یک جلوه ز دلبری چو بنمودمن بودم و امتحان آتش هنگامه‌ی وصل چون بر آمدنابود شدم به سان آتش زان چشم سیاه شعله‌افکندل سوخته شد به خوان آتش
در روح چو خرقه باز کردمآن خرقه شد آسمان آتش ای چنگ‌نواز خامه‌افروزمهمان کن‌ام آن لسان آتش رویای تو پخته شد سحرگاهمن ماندم و آن نشان آتش گفتم چه سزای عاشقی بوداین قصّه‌ی دلسِتان آتش؟ گفتا سر عاشقان ندیدیآویخته از دهان آتش؟ خاموش شو و زبان مرنجانتا ره بردت عنان
سینه از آتش دل در غم جانانه بسوخت  /  آتشی بود در این خانه که کاشانه بسوخت
تنم از واسطه دوری دلبر بگداخت  /  جانم از آتش مهر رخ جانانه بسوخت
سوز دل بین که ز بس آتش اشکم دل شمع  /  دوش بر من ز سر مهر چو پروانه بسوخت
آشنایی نه غریب است که دلسوز من است  /  چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
خرقه زهد مرا آب خرابات ببرد  /  خانه عقل مرا آتش میخانه بسوخت
چون پیاله دلم از توبه که کردم بشکست  /  همچو لاله جگرم بی می و خمخانه بسوخت
ماجرا کم کن و بازآ که مرا
سینه از آتش دل در غم جانانه بسوخت  /  آتشی بود در این خانه که کاشانه بسوخت
تنم از واسطه دوری دلبر بگداخت  /  جانم از آتش مهر رخ جانانه بسوخت
سوز دل بین که ز بس آتش اشکم دل شمع  /  دوش بر من ز سر مهر چو پروانه بسوخت
آشنایی نه غریب است که دلسوز من است  /  چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
خرقه زهد مرا آب خرابات ببرد  /  خانه عقل مرا آتش میخانه بسوخت
چون پیاله دلم از توبه که کردم بشکست  /  همچو لاله جگرم بی می و خمخانه بسوخت
ماجرا کم کن و بازآ که مرا
دیروز دوا دادی، امروز بلا دادیامروز بلا را با صد نور و نوا دادی
امروز شعف خوش‌تر از شادی بیهودهگفتی که به تحویلی، امروز صفا دادی
امروز شهان خوش‌تر در خرقه‌ی درویشانبنشسته چو بی‌خویشان آن جام خفا دادی
آن خرقه‌ی آتش بود بر دوش خدامردانزان شعله‌ی خودگردان یک بوسه به ما دادی
خون‌دیده شد این چشمان در چشمه‌ی بی‌خشمانآن جور و جفا بردی این وصل و وفا دادی
در راه به ما گفتی بر وصل میندیشیدبر هیچ میاویزید، شاید که هجا دادی
تا هیچ شد این عاشق عمری
گفت خانوم فکر کنم شما خیلی مومن هستین؛ گفتم از کجا به چنین نتیجه ای رسیدین؟ گفت چادری هستین. گفتم خرقه پوشی من از غایت دین داری نیست؛ پرده ای بر سر صد عیب نهان می پوشم. گفت یعنی چی؟ گفتم ایمان یه جایگاه هست که با پنج متر و نیم پارچه نمیشه بهش رسید.
عارفی کو بُود ز آل عبا
خواه گو خرقه پوش و خواه قبا
جان معنی طلب نه صورت تن
تن بی جان چه می کند دانا
باده می نوش و جام را می بین
تا تن و جان تو بود زیبا
گرچه حق ظاهر است کی بیند
دیدهٔ دردمند نابینا
احمق است آنکه ما و حق گوید
مرد عاشق نگوید این حاشا
یک وجود است و صد هزار صفت
به وجود است این دوئی یکتا
می وحدت ز جام کثرت نوش
نیک دریاب این سخن جانا
ما و کعبه حکایتی است غریب
رند سرمست و جنت المأوا
بر در دیر تکیه گاه من است
گر مرا طالبی بیا آنجا
قطره و بحر و
میخوام برات بنویسم اما چون بلد نیستم دست به دامن جناب حافظ شدم ...
من که از آتش دل چون خم می در جوشممهر بر لب زده خون می خورم و خاموشمقصد جان است طمع در لب جانان کردنتو مرا بین که در این کار به جان می کوشممن کی آزاد شوم از غم دل چون هر دمهندوی زلف بتی حلقه کند در گوشمحاش لله که نیم معتقد طاعت خویشاین قدر هست که گه گه قدحی می نوشمهست امیدم که علیرغم عدو روز جزافیض عفوش ننهد بار گنه بر دوشمپدرم روضه رضوان به دو گندم بفروختمن چرا ملک جهان را به جوی نف
رسم دنیا در همین است آنکه آمد رفتنی ستبعدِ رفتن نام نیکت بر زبانها ماندنی ست

تا توانی خلق را از خود مرنجان با سخنآنکه بالاتر نشیند ، آخرش افتادنی ست

عمر و جانت گرچه عمر نوح هم باشد ولیشیشه ی عمر گرانم عاقبت بشکستنی ست

تکیه بر ایمان خود کن هم رهِ شیطان مشوریسمانِ دست شیطان قطعاً پوسیدنی ست

ثروتت بند است بر شب شهرتت با یک تبیعاقبت ثروت به دست وارثان بسپردنی ست

دل مبند بر مال دنیا ، مالِ دنیا بی وفاستخرقه ی زر هم بپوشی سیم و زر نابردنی ست
سابقه ساخت خرقه و پارچه در جمهوری اسلامی ایران به پیشین از اسلام برمیگردد که به پادشاهی هفتواد در بم منسوب شده شده است . در آن عصر سه جور لباس و پارچه از ابریشم تهیه و تنظیم می‌شده‌است .
مدل اولیه دیبا بوده که به لباس ابریشمی معمولی رنگی گفته می‌شده‌است . گونه دوم مغایر گفته لغتنامه پزشک معالج معین پرنیان بود که به خرقه ابریشمی یک سری رنگ و اکثر تایم ها هفت رنگ اطلاق می‌شده که در برخی مورد ها دارای طرح گل بین پارچه نیز بوده‌است . مدل سوم و کا
ما را رها کنید در این رنج بی‌حساب
با قلب پاره پاره و، با سینه‌ای‌ کباب
عمری‌ گذشت در غم هجران روی‌ دوست
مرغم درون آتش و، ماهی‌ بُرونِ آب

حالی‌ نشد نصیبم از این رنج و زندگی‌
پیری‌ رسید غرق بطالت، پس از شباب

از درس و بحث مدرسه‌ام حاصلی‌ نشد
کی‌ می‌توان رشید به دریا ازین سراب؟

هرچه فرا گرفتم و، هرچه ورق زدم
چیزی‌ نبود غیر حجابی‌ پس از حجاب

هان ای‌ عزیز! فصل جوانی‌ بهوش باش!
در پیری‌ از تو، هیچ نیاید بغیر خواب

این جاهِلان که دعوی‌ ارشا
من که از آتش دل چون خم می در جوشم
مهر بر لب زده خون می‌خورم و خاموشم
قصد جان است طمع در لب جانان کردن
تو مرا بین که در این کار به جان می‌کوشم
من کی آزاد شوم از غم دل چون هر دم
هندوی زلف بتی حلقه کند در گوشم
حاش لله که نیم معتقد طاعت خویش
این قدر هست که گه گه قدحی می نوشم
هست امیدم که علیرغم عدو روز جزا
فیض عفوش ننهد بار گنه بر دوشم
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت
من چرا ملک جهان را به جوی نفروشم
خرقه پوشی من از غایت دین داری نیست
پرده‌ای بر سر صد
صلاح کار کجا و منِ خراب کجا
ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا
دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
کجاست دیر مغان و شراب ناب کجا
چه نسبت است به رندی صلاح و تقوا را
سماع وعظ کجا نغمه رباب کجا
ز روی دوست دل دشمنان چه دریابد
چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا
چو کحل بینش ما خاک آستان شماست
کجا رویم بفرما از این جناب کجا
مبین به سیب زنخدان که چاه در راه است
کجا همی‌روی ای دل بدین شتاب کجا
بشد که یاد خوشش باد روزگار وصال
خود آن کرشمه کجا رفت و آن عتاب کجا
قرار و خواب
کار از روش خفایی ماستبنهفتن پارسایی ماست
ما را ز برون چو خود ببیننداین حربه‌ی آشنایی ماست
خلق آمد‌ و‌ شد به خویش دارددل قاصد بی‌صدایی ماست
نازاده کجا توان بمیردخاموشی ما خدایی ماست
این خرقه ز بوی باده مست استاین مستی ما همایی ماست
جانم شرف شراب دارداین جام به همنوایی ماست
آنی که فلک ز اِنس دزدیددر هیبت ناکجایی ماست
ای عظمت آرمیده برخیزدر خویش که راه غایی ماست
حلمی سخن ستاره بسروداین قول و غزل رهایی ماست
بسم الله
هر که شد محرم دل در حرم یار بماند
وان که این کار ندانست در انکار بماند 
اگر از پرده برون شد دل من عیب مکن
شکر ایزد که نه در پرده پندار بماند 
صوفیان واستدند از گرو می همه رخت
دلق ما بود که در خانه خمار بماند 
محتسب شیخ شد و فسق خود از یاد ببرد
قصه ماست که در هر سر بازار بماند 
هر می لعل کز آن دست بلورین ستدیم
آب حسرت شد و در چشم گهربار بماند
جز دل من کز ازل تا به ابد عاشق رفت
جاودان کس نشنیدیم که در کار بماند 
گشت بیمار که چون چشم تو گ
خزیدند و شب مسکین گرفتندشکن در هم زدند و چین گرفتند
تمام کوه بر معراج می‌رفتشهان در جان من شاهین گرفتند
سرم بر باد می‌شد دل بر آتشزبان از وعده‌ی دیرین گرفتند 
کمر در قتلگه بستند و در برمرا در خرقه‌ی نسرین گرفتند
امان بردند و جان در خطّه‌ی نو به غسل باده‌ی تکوین گرفتند
سخن کوتاه و خاموشی وزان بادکه حلمی بهر این تضمین گرفتند
موسیقی: الف - راه بازگشت
روح از این حجله‌ی بی‌عشق به جایی برودبدرد خرقه و در سوی نوایی برود گوش کن تا شنوی از فلکت صد آوازجان رحیل است پی نور و صدایی برود ساقی از مغفرت باده گرم نام دهدشاید این دلشده امشب به هوایی برود خانه‌ام میکده‌ها گشته، چه سرگردانم؟قول حق نیست به یابنده جفایی برود کاسه‌ی عقل سر چرخ عداوت شکنممرغ دل بال کشد نغمه‌سرایی برود دلقک وهم بجنبانده سر از محنت عقلوقت آن است که این گلّه چرایی برود هر چه جز باده مرا عطر ندامت بدهدجان چو بشنید بوی با
بسم الله 
غبار همدانی بیت شعر محشری دارد که می گوید :
دارم دلی و دارد هر ذره اش هوایی 
چو خرقه ی گدایان هر وصله اش ز جایی 
جمع نمی شویم گاهی، پراکنده می شویم بین هزار خواهش و خواسته و آرزو و بعد دنبال قرار می گردیم . غافل از اینکه خدا که قرار است و سلام است و صلح است یکی است و ما هم به صلح و سلامت نمی رسیم مگر جمع شویم با این یکی . 
جدا بودن و تکه تکه بودن غم می آورد . نگاه می کنی می بینی خودت هم نمی دانی کجایی ، وصل نیستی، زیر پایت محکم نیست . پریشان ا
اگر قولی در میان اقوال مطرح شود که در طول تاریخ هیچ قولی با او همراهی نکند، به آن "خرق اجماع مرکب" می‌گویند، چون نه علمای شیعه و نه علمای سنی تاکنون چنین اظهار نظری نداشتند.
فتوای آیت الله بیات زنجانی یک نمونه از خرقه اجماع مرتب است ایشان فتوا داده بود کسانی که در اثر عطش شدید نمی توانند روزه بگیرند،‌ می توانند با نوشیدن اندکی آب، روزه بگیرند و روزه آنان با این اقدام باطل نخواهد شد!
گاهی نظر محالف می تواند باعث شهرت شود!
دوستان دختر رز توبه ز مستوری کرد
شد سوی محتسب و کار به دستوری کرد

آمد از پرده به مجلس عرقش پاک کنید
تا نگویند حریفان که چرا دوری کرد

جای آن است که در عقد وصالش گیرید
دختری مست چنین کاین همه مستوری کرد

مژدگانی بده ای دل که دگر مطرب عشق
راه مستانه زد و چاره مخموری کرد

نه به هفت آب که رنگش به صد آتش نرود
آن چه با خرقه زاهد می انگوری کرد

غنچه گلبن وصلم ز نسیمش بشکفت
مرغ خوشخوان طرب از برگ گل سوری کرد

حافظ افتادگی از دست مده زان که حسود
عرض و
کبوتر هنوز باور نکرده کبوتر است،‌ پروازش کوتاه است، خوراکش دان است و اسیر دام و نام و غرور و افتخار است. کبوتر هنوز نمی‌داند صلحش جنگ است و جنگش بازی کودکان است. کبوتر خود را انسان نام نهاده و هنوز ندانسته انسان هیچ نیست جز غشایی ضخیم و خرقه‌ای تاریک بر روح.
کبوتر هنوز باور نکرده روح است و هنوز ندانسته عقاب است، عقابی در غشای کبوتر، و چون باور کند این غشا فرو می‌سوزد و خاکستر می‌شود و عقاب از میانه‌اش پر می‌کشد. عقاب هستی حقیقی اوست و چون ا
۴۸۶- جام می نصیب من چو خرابات کرده است الله       درین میانه بگو زاهد ا مرا چه گناه کسی که در ازلش جام می نصیب افتاد   چرا به حشر کنند این گناه ازو د رخواه بگو به صوفی سالوس خرقه پوش دورو   که کرده دست درازی و آستین کوتاه تو … جام می – نصیب من چو خرابات کرده است الله – غزل — ۴۸۶
منبع : فالگیر
۳۷۹ – مصلحت وقت حالیا مصلحت وقت در آن می بینم که کشم رخت به میخانه و خوش بیشینم جز صراحی و کتابم نبودیارو ندیم     تاحریفان دعا را زجهان کم بینم بس که در خرقه آلفوده زدم لاف صلاح   شرمسار رخ ساقی و می رنگینم جام میگیرم و ازاهل ریا دور شوم … مصلحت وقت – حالیا مصلحت وقت در آن می‌بینم – غزل ۳۵۵ – ۳۷۹
منبع : فالگیر
برای اقتدا به حرف بکت که: "دوباره تلاش کن. دوباره شکست بخور. بهتر شکست بخور." با سرعت هرچه تمام‌تر برای از دست دادن‌ها و شکست خوردن‌ها و شکست‌ها و افسوس‌ها و زخم‌های جدیدتر قدم برمی‌دارم. اعداد بی‌معنا هستند. رد محوی همه خط‌ها را از روی تقویم پاک کرده است. عقربه‌های ساعت را از حرکت باز داشته‌اند. همه چیز با هاله‌ای از مه پوشانده شده است. زندگی در ایده‌آل‌ترین شکل خود ادامه دارد. دوست داشتم برای سال‌های متمادی همین گونه بماند تا بتوانم
شعر گفتن یا نگفتن مسأله این است؟
و این که شرط شعر خوب گفتن چیست؟
و این که چقدر باید گفت و چگونه؟
گفتن ها چند نوعند و نگفتن ها چند نوع؟
از آنها که لطیف میگویند و راستی شاعرند زیاد گفتم. آنها به نظر شما در مجموع چه خاصیتی داشتند؟
کمی هم از آنهایی بگویم که لطافت احساس نه به آرامش و تغزل بلکه به جنبش و شور  وامیداردشان: 
رستم از این نفس و هوا زنده بلا مرده بلا
زنده و مرده وطنم نیست به جز فضل خدا
رستم از این بیت و غزل ای شه و سلطان ازل
مفتعلن مفتعلن مفت
عزم آن دارم که امشب نیم مست
پای کوبان کوزهٔ دردی به دست

سر به بازار قلندر در نهم
پس به یک ساعت ببازم هرچه هست
تا کی از تزویر باشم خودنمای
تا کی از پندار باشم خودپرست

پردهٔ پندار می‌باید درید
توبهٔ زهاد می‌باید شکست

وقت آن آمد که دستی بر زنم
چند خواهم بودن آخر پای‌بست

ساقیا در ده شرابی دلگشای
هین که دل برخاست غم در سر نشست

تو بگردان دور تا ما مردوار
دور گردون زیر پای آریم پست

مشتری را خرقه از سر برکشیم
زهره را تا حشر گردانیم مست

پس چو ع
بهترین عطر زنانهاسم این شرکت از اسم خانوادگی موسس آن گرفته شده‌است و کلام V که در اسم این مارک آمده میباشد کاراکتر الفبایی دیرین لاتین برای کلام U می‌باشد، بنابر این اسم این مارک به طور Bulgari تلفظ می‌گردد.موسس این شرکت سوتیریو بولگاری Sotirios Boulgaris، اصولا زاده مملکت یونان می‌باشد که در آن مملکت وی عمل در صنعت جواهر را یادگرفت. وی در سال 1877 مرز و بوم موطن خویش را شکاف کرد و به Corfu و بعد به ناپل رفت که قبلی از مستقر شدن وی در سال 1881 در حافظه موقت بود.
بهترین عطر زنانهاگه بو یا این که ادکلن قابل قبولی از بازار تنظیم نمائید البته پیشین از مصرف کردن اون عطریا ادکلن استحمام نکنید و خرقه پاک به بدن نکنید، خیر فقط بوی نیکی از شما به سمت دیگر افراد نمی رسه بلکه حتی موجب می شه حسابی دور و بری ها تون رو آزار بدید.
یک کدام از شغل های اشتباهی که ممکنه انجام بدیم اینه که رایحه یا این که ادکلن رو به حیطه پایین بغل بزنیم با این توهم که از شر بوی بد عرق شل بشیم، البته دونستن این نکته مهمه که ترکیبات رایحه ی
ما را رها کُنید دَر این رنج بی حساب‏
‌‏با قلب پاره پاره و با سینه ای کباب‏
‌‏عُمری گذشت در غم هجران روی دوست‏
‏مُرغم درون آتش و ماهی بُرونِ آب‏
‌‏حالی نشد نصیبم از این رنج و زندگی‏
پیری رسید غرق بطالت پس از شباب‏
‌‏از دَرس و بحث مَدرسه ام حاصِلی نشد‏
‏کی میتوان رسید بدَریا ازین سراب‏
‌‏هَرچه فرا گرفتم و هَرچه ورق زدم‏
چیزی نبود غیر حجابی پس از حجاب‏
‌‏هان ای عزیز! فصل جوانی بهوش باش!‏
دَر پیری از تو هیچ نیاید بغیر خواب‏
‌‏این جٰ
می گویند: روزی مولانا ،شمس تبریزی را به خانه اش دعوت کرد.شمس به
خانه ی جلال الدین رومی رفت و پس از این که وسائل پذیرایی میزبانش را
مشاهده کرد از او پرسید: آیا برای من شراب فراهم نموده ای؟مولانا حیرت زده پرسید: مگر تو شراب خوارهستی؟!شمس پاسخ داد: بلی.مولانا: ولی من از این موضوع اطلاع نداشتم!!ـ حال که فهمیدی برای من شراب مهیا کن.ـ در این موقع شب، شراب از کجا گیر بیاورم؟!ـ به یکی از خدمتکارانت بگو برود و تهیه کند.– با این کار آبرو و حیثیتم بین خدام
نمایش ابتدا وارد می شود

دور سوم اجرای نمایش «ابتدا وارد می‌شود» به نویسندگی و کارگردانی فرید یوسفی و تهیه‌کنندگی سجاد افشاریان از نخستین بهمن ماه در تماشاخانه ملک آغاز میگردد که قابلیت خرید بلیت روزهای در آغاز در تارنما تیکت مهیا شده‌است .به دنیاآمدن مرادی , سارا عبادی , پویا چوداریان , محمد عبدالوند , رضا دشتکی , محمد گل و کسرا بنایی بازیگران این نمایش می‌باشند .بقیه دست اندرکاران «ابتدا وارد می‌شود» عبارتند از آ
غلبه بر ذهن و غلبه بر انسان. سالک توأمان به نظام باورها و عادات خود در دو سوی درون و بیرون می‌تازد و بر هر دو جهان غلبه می‌کند. ابتدا در درون،‌ سپس در بیرون. برای سالک راه زندگی، زندگی تماماً معلّم است و از در و دیوارش درس و نکته می‌ریزد. حال خردمند می‌بیند و می‌نیوشد و شکر می‌گذارد و جاهل چشم می‌بندد و ابرو تُرُش می‌کند و زبان گله و شکایت دراز می‌کند. باری فرزند کوچه‌های تاریک انسان، حال نور خدا را یافته و بر بالهای موسیقی او به سوی خانه
 بگذشت مه روزه ، عید آمد و عید آمد    بگذشت شب هجران، معشوق پدید آمد
آن صبح چو صادق شد، عذرای تو وامق شد   معشوق توعاشق شد، شیخ تو مرید آمد
شد جنگ و نظر آمد، شد زهر و شکر آمدشد سنگ و گهر آمد، شد قفل و کلید آمد
جان از تن آلوده، هم پاک به پاکی رفتهرچند چو خورشیدی بر پاک و پلید آمد
از لذت جام تو دل مانده به دام تو جان نیز چو واقف شد، او نیز دوید آمد
بس توبه شایسته برسنگ تو بشکستهبس زاهد و بس عابد کو خرقه درید آمد
باغ از دی نامحرم سه ماه نمی زد دمبر بوی

آغاز ولایت عهدی حضرت صاحب الامر امام زمان 
را به ساحت شریف آن حضرت و به عموم شیعیان ومنتظران قدوم مطهرش
وهمه ی آزادگان جهان تبریک عرض می نمایم

ای که باسلسله ی زلف دراز آمده ای
فرصتت باد که دیوانه نواز آمده ای
ساعتی ناز مفرما بگردان عادت
چون به پرسیدن ارباب نیاز آمده‌ای
پیش بالای تو میرم چه به صلح و چه به جنگ
چون به هر حال برازنده ناز آمده‌ای

آب و آتش به هم آمیخته‌ای از لب لعل
چشم بد دور که بس شعبده بازآمده‌ای

آفرین بر دل نرم تو که از
دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را

دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز

باشد که بازبینیم دیدار آشنا را

ده روزه مهر گردون افسانه است و افسون

نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا

در حلقه گل و مل خوش خواند دوش بلبل

هَاتَ الصََّبوح هُبََّوا یا ایها السکارا

ای صاحب کرامت شکرانه سلامت

روزی تفقدی کن درویش بی‌نوا را

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است

با دوستان مروت با دشمنان مدارا

در کوی نیک نامی ما را گذر ندا
353-
ای وصالت آرزوی عاشقانوی خیالت پیش روی عاشقانهرکجا کردم نظر بالا و پستجلوه ای از روی زیبای تو هستخرقه پوشان محو رخسار تواندباده نوشان مست دیدار تواندهم بود در هردلی ماوای توهم بود در هرسری سودای توحرفی از اسرار عشقم یاد دههم بسوزان هم مرا بر باد ده

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان تو
آموخت تا که عطر ز شیشه فرار راآموختم فرار ز یاران به یار رادل می کشید ناز من و درد و بار راکاموختم کشیدن ناز نگار راپس می کشم به وزن و قوافی خمار را گیرم که کرد خواب رفیقان مرا کسلگیرم که گشت باده ز خشکی ما خجلگیرم که رفت پای طرب تا کمر به گلناخن به زلف یار رسانم به فتح دلمطرب اگر کلافه نوازد سه تار را باید که تر شود ز لب من شراب خشکباید رسد به شبنم من آفتاب خشکدل رنجه شد ز زهد دوات و کتاب خشکاز عاشقان سلام تر از تو جواب خشکاز ما مکن دریغ لب آب دا

می گویند:
روزی مولانا ،شمس تبریزی را به خانه اش دعوت کرد.
شمس به خانه ی جلال الدین رومی رفت و پس از این که وسائل پذیرایی میزبانش را مشاهده کرد از او پرسید:آیا برای من شراب فراهم نموده ای؟
مولانا حیرت زده پرسید:مگر تو شراب خوارهستی؟!
شمس پاسخ داد:بلی.
مولانا:ولی من از این موضوع اطلاع نداشتم!!
ـ حال که فهمیدی برای من شراب مهیا کن.
...ـ در این موقع شب ،شراب از کجا گیر بیاورم؟!
ـ به یکی از خدمتکارانت بگو برود و تهیه کند.
- با این کار آبرو و حیثیتم بین خد
رایحه شبانه
بهترین عطر زنانهما اکثر اوقات برای وعده دیدار های شبانه ی خویش از عطرهایی با بوی توانا و جلب کننده به کارگیری میکنیم. نت هایی مثل وانیل و مشک هوس انگیزی و گرمی را با خویش به ارمغان می‌آورد. ولی در عین حالا ما به عطری نیاز داریم تا ماندگاری آن تا انتها میهمانی مراقبت شود براین اساس از عطرهایی بایستی به کار گیری کنیم که نت های دارای اسم و رسم ماندگاری زیرا خس خس و کهربا داشته باشند.
رایحه شیک پوشان تعدادی گونه است رایحه شبانه
سفارش
از خونه که میومدم بیرون، مامان توی حیاط، روی تک‌پله‌ی جلوی راهرو نشسته بودن. حیاطِ تمیز و جاروزده، هوای فوق‌العاده و سکوت خوشایندی که جریان داشت، به‌نظرم می‌تونست عصر دل‌انگیزی رو رقم بزنه. دیروز که خونه بودم، پریروز که گردش بودم و حتی نیم ساعت قبلش که اومده بودم خونه این احساس رو نداشتم، ولی الان که داشتم می‌رفتم بیرون، فضایی رو حس کرده بودم که پرتم کرده بود به روزهایی که خونه‌مون طبقاتی نبود، زیر تاک انگور، تو اون سایه‌های خال‌خال
امروز روز بزرگداشت حضرت حافظ است.
شاعری که مردم ایران بیشترین مراجعه و مراوده را با ایشان دارند. چرا که در مناسبت های مختلف( شب یلدا، لحظات تحویل سال و حتی در تعقیبات نمازهای یومیه و غیره) به دیوان حضرتش رجوع و دقایقی را با ابیات الهام بخش اش حال می کنند.
به همین مناسبت غزلی را از سلطان غزلسرای ایران زمین یادآور می شود، باشد که لذتی حاصل آید:

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

صوفی ما که ز ورد سحری مست شدی
شامگاهش ن
به طور کلی فرش‌ها همواره در معرض گونه های لکه‌ها قرار می گیرند . در صورتی که فرش شما از گزاره فرش‌های نفیس و گران بها باشد ، لکه‌دار شدن فرش مضاعف ناراحت کننده خواهد بود ؛ ولی نباید فراوان در این موضوع نگران باشید چراکه روش‌هایی وجود داراست که با استفاده از آنان می‌توانید لکه‌ فرش را از در بین چیره شود .  بهترین قالیشویی در مشهد از سخت‌ترین لکه‌هایی که می تواند فرش را آلوده نماید لکه‌های رنگی می‌باشد . یکی از لکه‌های رنگی ، گواش هست که
به نام او

گاهی وقتا غم و ناامیدی جوری قلب آدم رو به درد میاره که از شدت پریشونی گاهی حواست نیست و رو میکنی به خدا و میگی:خدایا تو رو خدا...یا میگی،خدایا به خدا دیگه...حال خوبی نداشتم نمیدونم چرا ولی دلم هوای قرآن خوندن داشت.نماز خوندم قرآن برداشتم، توی دلم گفتم باهام حرف میزنی؟:)قرآن که باز کردم با این آیه روبه رو شدم
وَمَا مِنْ دَابَّةٍ فِی الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَاو جنبنده ای در زمین نیست جز آنکه روزیش بر خداست!
یعنی ببین من
می گویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما ...
می گویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود. پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند.به راهب مرا
جامی بزن که دردی، درمان به آن توان کرد 
یاری گزین که با او، طی در زمان توان کرد 

مستی مکن چو بلبل، اندر هوای هر گل 
برگی ز باغ من چین، کان را نهان توان کرد 

سرگشته ام و حیران، در ابر و باد و باران 
چنگ خمیده بنگر، وز دل فغان توان کرد 

ای دل مگو به رندان اسرار می پرستی 
زیرا حدیث جانان، ورد زبان توان کرد 

این دل اگر ندارد، در کوی او مقامی
با یاد او سماعی، هم با مغان توان کرد 

زاهد اگر شنیدی کاین خرقه در خفا سوخت 
در چله اش جهان در، رطلی گرا
سرگذشت اکبرخان نوروزی واقعا شنیدنی و سوزناک بود آن هم با
صدای نیناک استاد کسایی.
چیز جالبی که استاد کسایی می فرمودند این بود که استاد
اکبرخان اهل خیلی از چیز ها بود ولی ساز ملکوتی داشت و به قول استاد، ایشان به
جمال مطلق متصل بود که می توانست سازی بزند که استاد شهناز و کسایی را در گوشه ای به
خلسه فرو ببرد.
برای خودم جالبه کسی که اهل همه چیز بود چطور می تواند به
ملکوت بپیوندد. البته این یک حرف علمی نیست (اتصال و این حرف ها) ولی قابل
اعتناست. به نظر
یکی از کسانی که میان شخصیت والای یک عارف حقیقی با یک درویش صوفی
مسلک  فرق نهاده و آنها را بصورت جداگانه از هم معرفی کرده، حافظ شیرازی
است. او دائما از عارف  به نیکی یاد و از صوفی با مذمت ونکوهش یاد می‌کند. در
این مجال برای رد ادعای اقطاب دراویش گنابادیه، ضرورت دارد با نگاهی به دیوان حافظ
شیرازی، تفاوت های فاحشی که میان عارف واقعی و صوفی گمراه در اشعار حافظ دیده
می شود را بررسی کنیم.
بر
همین اساس حافظ شیرازی در یک غزل درباره عارف می‌گوید:
سر
دانلود فیلم خوب بد جلف
دانلود فیلم ایرانی خوب بد جلف با لینک مستقیم و کیفیت عالی (اچ دی)
شما عزیزان میتوانید فیلم خوب بد جلف را از رسانه مجاز تب مووی با سرعت بالا دریافت نمایید.
کارگردان : پیمان قاسم خانی
نویسنده : پیمان قاسم خانی
تهیه کننده : محسن چگینی , عبدالله اسکندری
ژانر : کمدی / اجتماعی
مدت زمان فیلم : ۱۰۷ دقیقه
نمونه کیفیت : کلیک کنید
بازیگران
: حمید فرخ نژاد , پژمان جمشیدی , سام درخشانی , ویشکا آسایش , مانی حقیقی
, نسیم ادبی , نیوشا ضیغمی , آز
ره به کوی دلبر خود در نهان باید گرفت 
نِی به ظّن و یا هیاهو و گمان باید گرفت 
سر به هر راهی سپردم ره به مقصودم نَبُرد
آخر ای آرام جان این ره چسان باید گرفت 
یک بگفتا بوی زلفت، وان دگر گفتا ز لعل
ناوکِ بی باکت* اما، از کمان* باید گرفت 
نرگس مستت اگر آشوبگر یا جان ستان 
شهد شیرین از لبانت را نهان باید گرفت 
باده ی نابی که من را همچو رسوا کرده است
رطل مرد افکن* آن کوی مغان باید گرفت 
بر سر آنم شبی جام اَنَالحق* را زنم 
زانکه چون منصور* تیغش را عیان بای
دلیل این که چند ماه پیش به بیان بازگردیدم همونطور که اون وقت گفتم دو چیز بود یکی بحث نگارش درمانی و دلیل دیگری که اون موقع توضیحی درباره ش ندادم.
نگارش درمانی پس از چندی به پایان رسید هر چند تمام نشد و هنوز هم مفید است چون کلی موضوع مفید درباره نوشتن به آدم میدهد و کار من هم نیست که بخواهم تعریفش را بکنم.
اما دلیل دیگر بعد از نگارش درمانی خود به خود مشخص شد و آن بحث دیوار نویسی بود و به مرور مشخص شد که دیوار نویسی چیست.
هدف از دیوار نویسی دو
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک
سلام
یکی دو هفته توفیق جمعه‌ها با حافظ رو نداشتم، اما باز شکر خدا که این هفته قسمت شد؛ بسم‌الله...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

نقد صوف
یادگرفتن طراحی لباس کلید ورود به بازار طراحی لباس
کلاس های آموزش طراحی لباس بصورت قدم به قدم اختصاصی بازار عمل .
طراحی لباس یکی‌از پرطرفدارترین حرفه های هنری است که در اکثری از شاخه های دیگر کاربرد داراست.
طراحی مد و لباس برای اشخاص معروف و در موضوع های گوناگونی مانند :
لباس بچه،لباس زنانهلباس مردانهو همینطور جامه هایی برای استعمال در مراسم اختصاصی مانند پای کوبی های مختص
و مراسم عروسی آیتم به کارگیری قرار میگیرد.

آموزش طراحی لباس خلاقا
یکی از مهمترین و اصلی ترین جاذبه های توریستی استانبول که در تور استانبول به دیدن آن می رویم کاخ توپکاپی (موزه توپکاپی) می باشد که مابین دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی قرار دارد. در این کاخ باغ هایی وجود دارد که یکی از زیباترین منظره ها  را در ترکیه ایجاد کرده است به خصوص مشاهده تنگه بسفروس از کاخ تصویری تماشایی دارد. برای آشنایی بیشتر با این مکان توریستی ترکیه ، آسمان آبی را دنبال کنید.کاخ توپکاپی استانبول توسط افرادی به نامهای سینان، آسم علی
ترمه
ترمه، نوعی پارچه گران‌بهای بافته‌شده از الیاف بسیار لطیف است که از صنایع دستی نساجی نفیس ایران می‌باشد.نقش‌های منحنی مانند بته جقه و گل‌های شاه‌عباسی در رنگ‌های مختلف در ترمه به کار می‌رود.

ترمه با طرح‌های بسیار متنوعی در نقاط مختلف ایران بافته می‌شود و ترمه یزد به زیبایی بسیار معروف است.برای ترمه‌بافی از ابریشم و پشم مرغوب با الیاف بلند استفاده می‌کنند. نخ‌ها با رنگ‌های گیاهی و مواد مصنوعی طبیعی، و بیشتر به رنگ‌های عنابی،
لا تاخذه سنه و لا نوم
یکشنبه
24 آذر 1398
دیشب بعد از برگشتن از دانشگاه آنقدر خسته بودم که تا رسیدم خانه شام را خوردم و جلوی تلویزیون خوابم برد این که میگویم میشود ساعت 7
ساعت 12:30 بود که از خواب بیدار شدم و حسابی بی خوابی زد به سرم و هر کار کردم خوابم نمیبرد حوصله هیچ کاری رو هم نداشتم.آخر سر تصمیم گرفتم کمی کتاب بخوانم که این کمی 2 ساعتی طول کشید بعد دوباره خوابیدم تا نماز صبح و بعد دوباره خوابیدم تا 8 صبح که برم دانشگاه.
تو دانشگاه همون اول صبحی اصلا
یکی از مهمترین و اصلی ترین جاذبه های توریستی استانبول که در تور استانبول به دیدن آن می رویم کاخ توپکاپی (موزه توپکاپی) می باشد که مابین دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی قرار دارد. در این کاخ باغ هایی وجود دارد که یکی از زیباترین منظره ها  را در ترکیه ایجاد کرده است به خصوص مشاهده تنگه بسفروس از کاخ تصویری تماشایی دارد. برای آشنایی بیشتر با این مکان توریستی ترکیه ، آسمان آبی را دنبال کنید.کاخ توپکاپی استانبول توسط افرادی به نامهای سینان، آسم علی
دیشم رسیدم خدمت حضرت حافظ همین که منو دم در دید:
دریافت
نه اشتباه نکنید این حافظ نیست.
حافظ گفت:  "شستشویی کن و آنگه به خرابات خرام"
گفتم: " یعنی چی؟ "
گفت: " تا نگردد ز تو این دیر خراب آلوده یعنی دستات را بشور و بیا به فاصله پنج متری من بشین من همه ریسک فاکتور ها را دارم مگه نمیدونی بر سینه ریش دردمندان لعلش نمکی تمام دارد "
شستم و گفتم: "میخوای جملگی خرقه بشویم به وایتکس"
گفت: " ای نمک عرصه سیمرغ نه جولانگه توست، بشین"
مغموم نشستم و گفتم: " غرض از مزاح

ساقی چمانه* پر کن کان دلبر چمانی*
بر من نظر فکنده با چشم خود نهانی

دل در گرو سپردم خرقه به می سِتُردم*
تا بر دلم ز عزت آرد نظر زمانی

مطرب بزن نوائی تا برکشم سماعی
دلداده و خرابم زان زلفِ شعشعانی *

تشنه ی شهد شیرین کُشته ی خال زیرین
غافل که درد هجرش بر دل کشد جهانی

گر او شود نگار من غمزه کند به کار من
بر هم زنم جهان را با جامِ ارغوانی *

ای دل تو شکوه داری خاطر به فتنه داری
بر من نظر کند حال آن یارِ جاودانی

گفتم که رنجِ هجران دل میکند پریشان
بعدا وجود نداره!
بعدا چایی سرد میشه
بعدا آدم پیر میشه
بعدا زندگی تموم میشه...

+ ♫
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

İtirazım var.. Yarım kalan sevgiye.. Şu emanet gülmeye... İtirazım var..

متن و ترجمه آهنگ Itirazım Var(اعتراض دارم)..

آه
بعدا وجود نداره!
بعدا چایی سرد میشه
بعدا آدم پیر میشه
بعدا زندگی تموم میشه...

+ ♫
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

İtirazım var.. Yarım kalan sevgiye.. Şu emanet gülmeye... İtirazım var..

متن و ترجمه آهنگ Itirazım Var(اعتراض دارم)..

آه
این خرقه که من دارم در رهن شراب اولی
وین دفتر بی‌معنی غرق می ناب اولی

چون عمر تبه کردم چندان که نگه کردم
در کنج خراباتی افتاده خراب اولی

چون مصلحت اندیشی دور است ز درویشی
هم سینه پر از آتش هم دیده پرآب اولی

من حالت زاهد را با خلق نخواهم گفت
این قصه اگر گویم با چنگ و رباب اولی

تا بی سر و پا باشد اوضاع فلک زین دست
در سر هوس ساقی در دست شراب اولی

از همچو تو دلداری دل برنکنم آری
چون تاب کشم باری زان زلف به تاب اولی

چون پیر شدی حافظ از میکده بیرون آ
معاش مشترک , شیرینی ها و تلخی های مختص خودش را دارااست . علاقه و درک متقابل , معاش را برای زوجین خوشگل می کند و منجر می شود که آنان از بودن در کنار نیز لذت ببرند و چه عالی است که در‌این فی مابین هر یک از آن ها عملکرد کنند لحظات یاد انگیزی را برای طرف مقابل بیافرینند . هدیه سالگرد ازدواج را می توان یکی از شایسته ترین زمان ها تلقی کرد .
آیا قصد دارید برای اولی سالگرد تزویج , یک چیز دوست‌داشتنی برای همسر خویش به دست آورید ؟ زیرا این یک سنت است , در این
نمی‌دانم که موهای سرم را از بیخ ماشین کنم یا خیر. مادربزرگم همین روزها می‌میرد و اگر کچل باشم، توی مراسم‌ و این‌ها باید با کله‌ی کچل ظاهر بشوم و خب مگر چه اهمیتی دارم من و موهایم؟ هیچ. که هیچ اگر سایه پذیرد، من همان سایه‌ی هیچم. اما کچل بودنم باعث جلب توجه دیگران می‌شود. اگر چه من هم مثل دیگر ابنای بشر جنده‌ی توجه دیگرانم اما توجه این قوم به من از جنس آزاردهنده‌ایست که آن‌ را نمی‌خواهم. و این است که نه، کچل نخواهم کرد. علاوه‌بر این‌ها، ا
در خرابات مغان گر گذر افتد بازم
حاصل خرقه و سجاده روان دربازم

حلقه توبه گر امروز چو زهاد زنم
خازن میکده فردا نکند در بازم

ور چو پروانه دهد دست فراغ بالی
جز بدان عارض شمعی نبود پروازم

صحبت حور نخواهم که بود عین قصور
با خیال تو اگر با دگری پردازم

سر سودای تو در سینه بماندی پنهان
چشم تردامن اگر فاش نگردی رازم

مرغ سان از قفس خاک هوایی گشتم
به هوایی که مگر صید کند شهبازم

همچو چنگ ار به کناری ندهی کام دلم
از لب خویش چو نی یک نفسی بنوازم

ماجرای دل
آموزش خیاطی با الگوهای آسان خیاطی سریع و آسان 
دوره های آموزش خیاطی به طریق ساده
بشر از اولِ خلقت به تفکر پوشش بدن خویش با وسایل مو جود در طبیعت بود. پیش از اینکه وی غالب به ایجاد پارچه شود، معمولی ترین چیزها را بدور خویش می پیچید ولی با به وجود داخل شدن پارچه تغییری اساسی در فرم پوشش بشر ها رخ گرفت. اینجا بود که علاوه بر عملکرد اصلی لباس، مفاهیمی از جمله زیبایی و تناسب آن با فرم تن نیز مطرح شد. درحال حاضر دیگر در ساخت و تعیین جامه ها المان های د
بهترین مارک کرم پودربرای خوشگل شدن لازم وجود ندارد عمل مشقت انجام بدهید با همین آرایش و پیرایش معدود و شیوه های بی آلایش رخ تان را خوشگل و طبیعی نشان دهید.زیبایی با پیرایش معدود و منش های بی آلایشزیبایی مدام از باطن اشخاص نشات می‌گیرد. شایسته ترین خط مش برای خوشگل شدن، طبیعی به لحاظ وارد شدن میباشد البته نظرات و رویه هایی هم می باشد که به آن یاری می‌نماید. لازم وجود ندارد برای قشنگ چشم شدن صد رد صدً چشمتان را در سایه و سیرتکامل هایتان را در ر

دانلود فیلم آشغال های دوست داشتنی از آپلودبوی تمامی کیفیت ها

نام فیلم : آشغال های دوست داشتنی
ژانر (موضوع) : اجتماعی
زبان : فارسی
سال انتشار : 1391
محصول کشور: ایران
کارگردان : محسن امیریوسفی
بازیگران : شیرین یزدان بخش، حبیب رضایی، هدیه تهرانی، نگار جواهریان، اکبر عبدی، صابر ابر و شهاب حسینی
خلاصه داستان : فیلم آشغال های دوست داشتنی ، درباره‌ خانواده‌ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند. مادر خانواده(شیرین یزدان بخش)
ساحت فقر و درویشی قدمتی به درازای تاریخ
دارد و از قرن ها قبل دراویش بخشی از بدنه جامعه را تشکیل داده و همواره می کوشیدند
تا مرحمی بر آلام مردم باشند و بدین سبب آنها را گاه با فتیان و جوانمردان یکی
دانسته‌اند.
اگر چه از نخستین روزهای حیات درویشی
گری بودند کسانی که از کسوت فقر و خرقه دراویش سوءاستفاده کرده و موجبات بدنامی
درویشی را فراهم کردند تا جایی که باعث آزار و اذیت عامه مردم شده امنیت روانی
جامعه را بر هم زده و باعث سو استفاده دزدان و اشر
یکی از جذابیت های مهاجرت به جزیره تعجب آور و زیبای قشم شناخت بافرهنگ و آداب رسوم مردمان قشم است ; چیزی بالاتر از سنت های همگانی مردمان , به این دلیل‌که از مورخ و فرهنگی بی نیاز میاید و عمر طولانی داراست ; آنچه که قشم را جزیره ای با شگفتیها هفتگانه و دیدنی به جهانیان معرفی نموده است علاوه بر اثر ها ارگانیک مخصوص و جاذبه های جالب آن , مورخ و فرهنگی سابق قشم است که به نیکی در میان بومیان آن نگهداری شده‌است ; ما درین مقاله عملکرد کرده ایم مهم‌ترین
دیوارنوشت‌های من
+ مجالس
ما درس سحر در ره میخانه نهادیم محصول دعا در ره جانانه نهادیم در خرمن صد زاهد عاقل زند آتش این داغ که ما بر دل دیوانه نهادیم سلطان ازل گنج غم عشق به ما داد تا روی در این منزل ویرانه نهادیم در دل ندهم ره پس از این مهر بتان را مهر لب او بر در این خانه نهادیم در خرقه از این بیش منافق نتوان بود بنیاد از این شیوه رندانه نهادیم چون می‌رود این کشتی سرگشته که آخر جان در سر آن گوهر یک دانه نهادیم المنه لله که چو ما بی‌دل و دین ب
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک
سلام
جمعه‌ای دیگر و تفال به دیوان خواجه‌ی شیراز؛ حرفی نیست جز این‌که فرداشب شب ولادت حضرت ولی‌عصر (عج) است. این شب عزیز رو تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم مورد لطف و نظر خاص حضرت قرار بگیریم و به زودی جشن ظهور حضرتش رو برپا کنیم. ان‌شاءالله مشکلات مردم عزیز و بزرگوار ایران، خاصه کسانی که هنوز درگیر سیل و مشکلاتش هستند با دعای حضرت در اسرع وقت حل و جبران بشه؛
بسم‌الله...

متا
* قبل از انجام هر کار راهکارهای متفاوت را بررسی کنیم*

*میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.

وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند.*

*وی به راهب مراجعه میکند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد کرد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه
بازی های مویایلی انلاین در سایت های شرط بندی معتبر:
شیوه های انجام بازی برای یوزرها اهل ایران: برای اینکه بتوانید وارد این بازی گردید می بایست Ip موبایل خویش را به یکی‌از میهن های آمریکا و یا این که استرالیا تغییر و تحول دهید تا قابلیت دانلود ونصب بازی را برای خویش آماده فرمایید بعداز دانلود بازی بایستی یک اکانت کاربری تولید فرمایید و یا این که از اکانت گوگل خویش به کارگیری فرمائید. در صورتی‌که که با پیغام «سرورهای ما ایراد دارا‌هستند لطفا
دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را
دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز
باشد که بازبینم دیدار آشنا را

ده روزه مهر گردون افسانه است و افسون
نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا

در حلقه گل و مل خوش خواند دوش بلبل
هات الصبوح هبوا یا ایها السکارا

ای صاحب کرامت شکرانه سلامت
روزی تفقدی کن درویش بی‌نوا را

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا

در کوی نیک نامی ما را گذر ندادند
گر تو نمی‌پسندی تغ
مسئول: استفاد‌ه از کلمه شراب د‌ر کتاب‌ها ممنوع می‌شود‌.
حافظ، سعد‌ی، خیام و د‌یگران: بابا این شعرهای ما مضامین عمیق عرفانی د‌اره ها! اصلا این، اونی که شما فکر می‌کنین نیست!
مسئول: بحث نکنین. ما خود‌مون بهتر می‌د‌ونیم. پروانه کسبتونو می‌گیرما!
بی‌قانون: راست میگن د‌یگه. آخه این آت و آشغالا چیه توی شعرتون میارین؟ این همه خوراکی خوشمزه هست.
حافظ د‌ر حالی که پایش را روی زمین می‌کشد‌: آخه زمان ما از این خورد‌نیا نبود‌. یه گلابی بود‌ و
یکی از جذابیت های مهاجرت به جزیره خیره کننده و زیبای قشم شناخت بافرهنگ و آداب رسوم مردمان قشم است ; چیزی بالاتر از سنت های رایج مردمان , چرا‌که از مورخ و فرهنگی بی نیاز می‌آید و عمر طولانی داراست ; آنچه که قشم را جزیره ای با شگفتی‌ها هفتگانه و جالب به جهانیان معرفی نموده است علاوه بر اثر ها ارگانیک منحصربه‌فرد و جاذبه های جذاب آن , مورخ و فرهنگی دیرین قشم است که به خیر در میان بومیان آن نگهداری شده‌است ; ما درین مقاله همت کرده ایم مهمترین آنا
معرفی فیلم ایرانی آشغال‌های دوست داشتنی

نام فیلم : آشغال های دوست داشتنی
کارگردان : محسن امیریوسفی
فیلمنامه : محسن امیریوسفی
تهیه کننده : محسن امیریوسفی
مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی
مدت زمان: 88 دقیقه
کشور: ایران
زبان: پارسی
ژانر: اجتماعی ، سیاسی، دفاع مقدس
اکران: 24 بهمن 1397
فروش گیشه: 3,827,712,000 تومان

بازیگران :
شیرین یزدان بخش
اکبر عبدی
حبیب رضایی
شهاب حسینی
هدیه تهرانی

آشغال های دوست داشتنی فیلمی به کارگردانی محسن امیریوسفی می باشد که د
دانلود فیلم سال دوم دانشکده من
ابزار وبلاگ  » عکس » فیلم ایرانی » دانلود فیلم ایرانی 
اینفوگرافی فیلم ایرانی سال دوم دانشکدهٔ من

اسم فیلم: Sophomore Year of My School (سال دوم دانشکدهٔ من)
کارگردان: رسول صدرعاملی
تهیه‌کننده: مسعود ردایی
نویسنده: پرویز شهبازی
موسیقی: کریستف رضاعی
فیلم‌بردار: هومن بهمنش
تدوین: مصطفی خرقه‌پوش
توزیع‌کننده: حوزه هنری
تاریخ‌های انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸
کشور:ایران
زبان: فارسی
فروش گیشه: ۹۲۳٬۴۶۵٬۰۰۰ تومان
پخش: کد ابزاز

پی
بهترین عطر زنانهتا به هم اکنون به‌این تاءمل کرده‌اید که چرا بعضا از دوست داستنی‌ترین و مشهورترین عطرهای جهان کالا منزل‌های مد فرانسوی می‌باشند؟ از «کریستین‌ دیور» گرفته تا «شنل» و «ایو سن لورن» در حین سال ها کلکسیونی از خوشبوترین و معتبرترین بو و ادکلن‌های زنانه و مردانه را پباده سازی و ساخت کرده‌اند. با این‌کلیه شاید شنیدن این واقعیت برای‌تان تعجب آور باشد که بدانید از پیشین تاکنون،‌ تمیز کاری فردی و گرمابه رفتن اهمیت چندانی برای
چون خبر آراستگی فوج من به شاهان بدخشان رسید مستعد جنگ شدند کنکاش در این دیدم که پیش‌دستی کرده تا ایشان لشکرهای خود را جمع سازند ایشان را درهم شکنم و ایلغار کرده خود را به طالخان رسانیدم
چون خبر رسیدن من به طالخان به مسامع شاهان رسید از راه مصالحه درآمده ملازمت کردند من از کنکاش خود راضی شدم و دیدم که غلط نکرده بودم و سلطنت من در ولایت بدخشان رواج یافت و اکثری از سپاه بدخشان آمده ملازمت اختیار کردند
کنکاش یازدهم که در رواج سلطنت خود کردم این
پرویزخان بلند شو!✍ علیرضا خانی
✅سال ۱۳۶۶ شمسی است. بازی‌های فوتبال مقدماتی جام ملت‌های آسیا. کاتماندو پایتخت کشور فقیر نپال. تیم فوتبال ایران با تیم میزبان در حال بازی است. در نیمه دوم، در حالی که بازیکنان ایران بازی را از حریف، تا اینجای کار برده‌اند، مرتضی کرمانی مقدم بازیکن ستاره مهاجم تیم ملی در زمین خوش‌ می‌درخشد و نیمکت‌نشینان بازی برجسته او را تشویق می‌کنند. ناگهان مرحوم پرویز دهداری مدیر فنی تیم ملی به رضا وطن‌خواه سرمربی تیم

به نام خداوند مهربان 

می‌گویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود.
اما نتیجه چندانی نگرفته بود.
وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده میبیند. وی به راهب مراجعه میکند و راهب نیز پس از م
توجه داشته باشید که منطقه آلانیا آنتالیا در میان گردشگران داخلی کشور ترکیه نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در تمام روزهای تابستان نیز این منطقه مملو از گردشگر و مسافر است.پارامترهای گردشگری برتر در کنار کیفیتی منحصر به فرد، سبب گردیده تا انتخاب مکان‌های گردشگری آنتالیا، انتخابی تکرار نشدنی تلقی گردد. مجله گردشگری دور و نزدیک پارک آبی آکوا آنتالیا بزرگ‌ترین و مجهزترین پارک آبی در کشور ترکیه است که از امکانات تفریحی منحصر به فرد
معرفی گونه های گیت های فروشگاهی : در این بخش قصد داریم بهترین مدل های گیت فروشگاهی و دزدگیر فروشگاه برای شما مورد بررسی قرار دهیم تا شما برای انتخاب دچار سردرگمی و مشکل نشوید ما در کنار شما هستیم تا یک عمر از این محصولات به طور صحیح استفاده کنید و لذت یک فروشگاهی با محیط سالم و مفرحی برای خود و مشتریان خود داشته باشید .
گیت فروشگاهی EM (ای ام )
گیت فروشگاهی AM , دزدگیر فروشگاهی ای ام ( گیت am ) : سیستم های دزدگیر AM کمپانی گیت با تقوا با شایسته ترین سرو
طبیعتما را با رنگهای گوناگونش احاطه کرده می‌باشد .پس از این که بشر متوجه این پدیده شگرف وزیبای طبیعت شد عملکرد کرد که با انقطاع کردن رنگ از طبیعت وسایل رنگی صحیح کند و بهترین قالیشویی درمشهد یااینکه خودش را با این رنگها آرایش و پیرایش دهد .در سالیان ما قبل مورخ که بشر از پوست به تیتر پوشش و پرهیز از نفوذ سوز و سرما استعمال می کرد کارایی می نمود که آن را ملون کرده و چه بسا گاهی طرح مشخصی را نیز برای رنگ آمیزی آن انتخاب می نمود .
ازدیر باز بشر از
از آن جایی که در سرزمینهای اسلامی مسجد پایگاه اجتماعی مذهب مسلمانان و پناه گاهی برای زندگی پر آشوب شهر به شمار می آمد، به تزیین آن توجه خاصی شده است و می توان گفت اولین جایگاه تجلی هنر اسلامی مسجد بوده است.
نگرش به نور و رنگ در معماری مساجد نگرشی عارفانه به توحید است.ذات اقدس احدیت نور مطلق است؛ نوری است که ظلمت مقابل ندارد. اوست نور همه جهان، نور آسمان وزمین، «الله نور السموات والارض» در معماری مساجد، کاشی کاری ها، نقش برجسته ها و شبکه پنجره
فرانسه در سال ۲۰۱۳ محبوب‌ترین مقصد توریسم عالم و سومی میهن مالامال درآمد از حیث توریسم معرفی شد . 
این در حالی ست که در سال ۱۹۹۸ فرانسه اولی مملکت توریستی عالم , فراتر از اسپانیا , ایالات متحده , ایتالیا , انگلستان , چین و مکزیک قرار داشت . 
این مرزوبوم قشنگ ۳۷ جاذبه توریسم ثبت شده در فهرست ارثیه جهانی یونسکو دارااست . 
از عارضه ها ثبت این رکوردها میتوان به تجهیزات شهرهای فرهنگی فرانسه ( پاریس , تولوز , استراسبورگ , بوردو , لیون ) , حاشیه دریا دریا
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم,دانلود فیلم جاده قدیم منیژه حکمت,دانلود فیلم جاده قدیم مهتاب کرامتی,دانلود فیلم جاده قدیم با کیفیت 1080p
دانلود فیلم جاده قدیم کامل
 عکس پروفایل جدید فیلم »  دانلود فیلم ایرانی » دانلود فیلم جاده قدیم کامل

کد تولز: فیلم ایرانی جاده قدیم (The Old Road) با امتیاز 4.3/10 از سایت imdb – در تاریخ امروز به سراغ فیلم ایرانیجاده قدیم می رویم, به محض پخش فیلم از شبکه نمایش خانگی می توانید این فیلم را از سایت کد تولز دریافت کن
کاخ موزه توپکاپی یکی از اصلی ترین و محبوب ترین جاذبه گردشگری استانبول است که در برنامه گشت شهری تور لحظه آخری استانبول قرار دارد این کاخ زیبا و کم نظیر در بخش اروپایی استانبول و مشرف به خلیج شاخ طلایی واقع شده است چشم انداز زیبا و کم نظیر تنگه بسفروس و خلیج شاخ طلایی در کنار معماری منحصربه فرد عصر عثمانی و گلچین آثار هنری تمدن اسلام ، این کاخ را یکی از مشهور ترین میراث فرهنگی جهان مبدل ساخته است.  کاخ موزه توپکاپی به دستور محمد فاتح در قرن چ
بیومحمدرضا گلزار متولد 1 فروددین ماه 1356 در تهران , هنرپیشه استفارغ التحصیل مدرک لیسانس حرفه مهندسی مکانیک سیالات از دانش کده آزاد است بجز بازیگری نوازنده گیتار , پرکاشن و خواننده است و اکنون اجراکننده گری نیز می نمایدخانوادهپدرش اهل تبریز و مهندس و مادرش تهرانی و منزل دار استدو اخوی بنام علی علیرضا مهندس فن عمران و بردیا ترجمه کننده گویش انگلیسی و یک آبجی بنام آتوسا ترجمه کننده لهجه آلمانی دارااست و خودش فرزند سوم خانو
این موزه به شکل ساختمان سه طبقه است که از چوب ساخته شده است. ساختمان موزه به هشت اتاق مجزا تقسیم شده است و سه گالری دارد. گالری ها، محلی برای نمایش سلاح های جنگی، وسایل سلطنتی، هنرهای تزئینی و دیگر اقلام فرهنگی است. همه معماری و طراحی این موزه نمونه کپی شده از کاخ سلطان منصور است.امروزه بسیاری از گردشگران و توریست ها به دنبال بازدید از جاذبه های گردشگری آنتالیا هستند که از مهمترین این جاذبه های گردشگری آنتالیا می توان به مواردی از جمله شهر با
جاهای جذاب قشم کم نیستند , جزیره قشم یکی‌از کم بخشها توریستی دنیاست که نیز جالب های تاریخی دارااست و نیز جاذبه های ارگانیک . مکانهای جالب قشم را می‌توان به دو دسته‌ی تاریخی و ارگانیک تقسیم کرد . چاهکوه قشم , قلعه پرتغالی ها قشم , بازار دیر باز قشم و . . . از جمله دیدنیهای قشم میباشند که برای علاقه‌مندان به مورخ مناسب‌اند . البته قشم یک کدام از عجیب‌ترین جزیره‌ها خلیج عجم از لحاظ ارگانیک است! مساحت قشم نسبت به بقیه جزیره ها خلیج عجم فراوان دوچ
ادامه قسمت اول 
روز دیگر هر که از آنجا گذشت 
چشم خود بر هم نزد وانجا نشست 
هر یکی فریادی از روزن کشد
ولوله در کوچه و برزن کشد 
عاقلی گفتا که این مرد شریر
بیشک از جان خودش گردیده سیر
همهمه گردد که او دیوانه است
همچو شیطانی ز حق بیگانه است 
چون یکی گفتا، که ای آدم نما
راز و اسرار خودت، افشا نما
از چه رو داری تو آتش را به کف 
گو تو شیطانی، و یا اصحاب کهف 
گفت ای پیران حق ای عاقلان
جملگی باشید ، همچون اَحولان *
هر که در دستم نبیند انبری
شیهه ای از دل ک
ادامه قسمت اول 
روز دیگر هر که از آنجا گذشت 
چشم خود بر هم نزد وانجا نشست 
هر یکی فریادی از روزن کشد
ولوله در کوچه و برزن کشد 
عاقلی گفتا که این مرد شریر
بیشک از جان خودش گردیده سیر
همهمه گردد که او دیوانه است
همچو شیطانی ز حق بیگانه است 
چون یکی گفتا، که ای آدم نما
راز و اسرار خودت، افشا نما
از چه رو داری تو آتش را به کف 
گو تو شیطانی، و یا اصحاب کهف 
گفت ای پیران حق ای عاقلان
جملگی باشید ، همچون اَحولان *
هر که در دستم نبیند انبری
شیهه ای از دل ک
امروزه شاهد تغییرات متعددی در بازار هستیم . مشتریان ترجیح می دهند تولیدات و جنس را خودشان از سبد کالای مغازه گزینش و خرید نمایند . در بعضی موردها به دور بودن متاع از مشتری منجر می شود تا مشتریان با نارضایتی دکان را ترک نمایند . به همین منظور در اختیار گرفتن خروج تولیدات از دکان بوسیله فروشنده بصورت بدون واسطه مشقت بار خواهد شد , ولی سیستم های امنیتی در اینجا یک راه‌حل جذاب ارائه کرده اند که مورد اعتنا مشتریان قرار گرفته است , گیت فروشگاهی , تگ
به قدر کافی بهانه برای آشفتگی داری، بحرانی‌ترین روزها را می‌گذرانی، از هر سوراخ سمبه‌ی زندگی‌ات، مسأله و دغدغه‌ای نو سر در آورده و نو به نو برایت چشمک می‌زنند.
 تکلیفت روز به روز مه‌آلودتر می‌شود، اما با این همه، فقط به دنبال یک دردی، که درمانت شود. بگیرید زنجیرم ای دوستان
که پیلم کند یاد هندوستان
کار پیلت به جایی می‌رسد که گاهی از هندوستان هم گذشته و سر از نیستان درمی‌آورد. نی وجودت می‌خواهد از شوق نیستی، در دیار خود ناله سر دهد. مست
سواحل درک کنارکیکی از زیباییهای بی سابقه کشور ایران در سیستان و بلوچستان در حاشیه دریا دریای عمان جای دارد . سواحل روستای درک , در بخش زرآباد شهرستان کنارک , خیر صرفا یکی یگانه ‌ترین سواحل کشور‌ایران که از بی نظیرترین سواحل عالم است , جایی که آبهای فیروزه‌ ای عمان و اقیانوس هند به نیز می پیوندند و دریا و کویر در آغوش نیز طبیعتی شگفت انگیز رفتار کرده اند . حاشیه دریا فهم با تپه رمل ‌ها و نخل‌ ها صحنه‌ های بدیعی را به‌وجو
هر کس باید این نکته را در به یاد بسپارد که طراح یک کارت ویزیت خوب یعنی به تصویر کشیدن احساس فعالیت و نوع تجارت مشتری . یک کارت ویزیت عالی بایستی به نوع ای پباده سازی شده باشد که بتواند بلافاصله توجه تماشاچی را به خود جلب کند و وی را ترغیب به خرید محصول کند . 
طراحی کارت ویزیت
یک کارت ویزیت عالی نباید به عنوان آیتمی برای معرفی در لحاظ گرفته شود که برای برقراری رابطه با مشتریان موضوع به کارگیری قرار می گیرد . کارت ویزیت یکی از روش های تبلیغ و به نو
از آنجا که دانشآموزان داخل شرایط بلوغ اسکلتی هستند، متخصصان همواره پستان تعیین لوازم نمونه و جور با تکذیب دانشآموزان تاکید داشتهاند؛ آری که لوازم نابجا میتواند آسیبهای جدی را برای خسته فقرات و عضو فوقانی دانشآموزان رسیده کند. شعار صحیح تمتع از کوله پشتی مناسب کودکان ،با نزدیک رسیدن پاییز و ایام بازگشایی مدارس والدین به مقصد تکاپوی تامین لوازم دانشآموزان میافتند. هرچه از پارچه ها و آسمان خیاطی بهتری دل بهم خوردگی کرده باشید، پایداری کول
فرش ایرانی را می توان از نظر طرح و نقش به دو گروه کلی تقسیم کرد، فرش هایی با طرح هندسی و فرش هایی با نقوش منحنی که به نام فرش های گلدار هم شناخته می شوند.
طرح های هندسیتمام فرش های این گروه با خطوط افقی، عمودی و موربی که در اندازه های مختلف و نقش های تکرار شونده در سراسر فرش قرار می گیرند تزئین می شوند. این قالی ها توسط ایل های چادرنشین بافته می شود که هر یک نقوش و موتیف های خاص خود را دارند. یک روش مهم تشخیص این که فرش مورد نظر حاصل دست چه ایلی و د
                           گردآوری و تألیف: حسین کوچکیان فرد          

مقدمه
انسان از ناکجا آباد بدون آنکه خود بخواهد به زیر این گنبد دوار هبوط کرده است و باز بدون آنکه بخواهد به جایی که هیچ چیزی از آن نمی داند از این نشئه برده خواهد شد و در این دو راهی هستی که چون کاروانسرایی بیش نیست و همه دنیای ماست چند روزی رحل اقامت می گستراند. پس در این گذرگاه چه خوب که یادگاریی نیک برجا گذارد و چه چیز زیباتر و نیک تر از نغمه های درون می تواند باشد که

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها